» Wersja do druku «
powiêksz czcionkêpomniejsz czcionkê

Piek³o zdobyte, p³omienie ugaszone!

Dodano: 2009-06-13

Pierwszy z trzech wyjazdowych meczów pod rz±d naszej dru¿yny w tym sezonie mamy ju¿ za sob±. Po do¶æ zaciêtym meczu na stadionie olimpijskim we Wroc³awiu Husaria Gryfino pokona³a Devils Wroc³aw 16:8. Po zwyciêstwie ekipa z zachodniopomorskiego wskoczy³a na 3 miejsce w ligowej tabeli a nasi rywale "umocnili" siê na pozycji czerwonej latarni ligi.

Mog³oby siê wydawaæ, ¿e Husaria w ostatnich spotkaniach gra wed³ug pewnego schematu. W meczach domowych w pierwszych kwartach oddaje inicjatywê rywalom by w decyduj±cych momentach odpaliæ 6 bieg i ostatecznie wygraæ. Natomiast na wyje¼dzie Husaria zaciekle atakuje od pierwszego gwizdka, ale w koñcu sama nie wytrzymuje swojego tempa i ostatecznie przegrywa. Podobnie zaczê³o siê w niedzielê. Husaria szybko zdoby³a punkty, gra³a ³adnie i skutecznie. Najwa¿niejsze, ¿e tym razem scenariusz zosta³ zmodyfikowany i nasza dru¿yna nie da³a sobie odebraæ zas³u¿onego zwyciêstwa.

Po raz kolejny jako pierwsza zaatakowa³a defensywa. Ju¿ w pierwszym drivie za spraw± naszego SLB Bartosza Gurdaka objêli¶my prowadzanie. Przechwyci³ on pi³kê rzucon± przez rekonwalescenta Krzysztofa Wydrowskiego i przez nikogo nieatakowany przebieg³ blisko 30 jardów i wniós³ pi³kê w pole punktowe rywali. Podwy¿szy³ z kopniêcia Pawe³ Miziñski i Husaria prowadzi³a 7:0. Formacja ataku podbudowana wyczynem kolegów z ciemnej strony pi³ki te¿ chcia³a pokazaæ siê z jak najlepiej. Mimo do¶æ du¿ej roszady w sk³adzie ich gra wygl±da³a do¶æ dobrze. W efekcie po kilku ³adnych zagraniach rookie TE Mateusz Bochenek wbieg³ z pi³k± w endzone rywali i tym samym Husaria prowadzi³a ju¿ 13:0. Co prawda nasz kopacz nie zdo³a³ dorzuciæ 1 oczka ale to i tak nie zmniejszy³o doskona³ych nastrojów na ³awce i trybunach. Warto odnotowaæ, ¿e praktycznie przez ca³y mecz na stadionie s³ychaæ by³o tylko doping dla Husarii. O Devils (a w zasadzie o ich jednym zawodniku) ¶piewano tylko dwa razy i to w do¶æ niewybredny sposób. Chór pod batut± jednego z zawodników The Crew (których zreszt± na trybunach by³o kilku) pozdrowi³ "po pi³karsku" swojego by³ego kolegê z zespo³u po czym wraz z licznie zgromadzonymi kibickami(!) ze Szczecina g³o¶no dopingowa³ Husariê. Mimo, ¿e grali¶my w piekle, to jednak czuli¶my siê jak u siebie. Za gor±cy doping serdecznie dziêkujemy!

Trzeba przyznaæ, ¿e Devils prezentowali odwa¿ny futbol. Praktycznie ca³y mecz grali z 4 receiverami. Dominowa³y akcje rzutowe, z którymi dobrze radzi³a sobie nasza formacja obronna. Podania by³y dok³adne, jednak nie przynosi³y one du¿ych zdobyczy jardowych. Dok³adaj±c do tego ciê¿kie biegi RB-QB i Diab³y potrafi³y siê przebiæ do naszego pola punktowego. Dokonali tego pod koniec drugiej kwarty, udanie podwy¿szyli za 2 i tym samym zapisali na swoim koncie 8 punktów. W miêdzyczasie jednak historycznego dla Husarii fieldgola trafi³ Miziñski (z odleg³o¶ci 30 jardów) dlatego te¿ ekipa z Gryfina pewnie prowadzi³a do przerwy 16:8.

Druga po³owa spotkania to diabelski po¶cig za wynikiem. Na szczê¶cie formacja obronna potrafi³a postawiæ poprzeczkê rywalom na tyle wysoko, ¿e mimo usilnych starañ zawodników i trenerów gospodarzy wynik ju¿ siê nie zmieni³. Na boisku przez 3 kwartê wia³o nud±, pi³ka przechodzi³a z r±k do r±k. Podobnie by³o w 4 kwarcie. W tej jednak z ka¿d± up³ywaj±c± minut± stawa³o siê coraz bardziej nerwowo. Devils grali z wiêkszym zaanga¿owaniem, podejmowali coraz wiêksze ryzyko. W koñcu szczê¶cie ich opu¶ci³o na ponad minutê przed koñcem spotkania. 4 próba podania zosta³a powstrzymana przez naszego WLB £ukasza Krolla. Formacja ofensywna otrzyma³a pi³kê i dowioz³a zwyciêstwo do koñca. Zawodnicy wraz z siln± grupa kibiców mogli z rado¶ci± wracaæ do domu. Kolejne, trzecie zwyciêstwo z rzêdu sta³o siê faktem!

Devils Wroc³aw - Husaria Gryfino 8:16 (0:13; 8:3; 0:0; 0:0)

I kwarta
0:7 przy³o¿enie Bartosza Gurdaka po 32-jardowym biegu po przechwyceniu pi³ki rzuconej przez rozgrywaj±cego Devils (podwy¿szenie za jeden punkt Pawe³ Miziñski)
0:13 przy³o¿enie Mateusza Bochenka po 6-jardowej akcji biegowej

II kwarta
0:16 kopniêcie z pola Paw³a Miziñskiego z odleg³o¶ci 30 jardów
8:16 przy³o¿enie Krzysztofa Wydrowskiego po 2-jardowej akcji biegowej (podwy¿szenie za dwa punkty Jacek Szuszkiewicz po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego)