06.08.2021 r. - Imieniny: Jakuba, Stefana - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

"Pierogi" obsypane nagrodami!

Dodano: 2009-06-16

Po sukcesach na ogólnopolskich festiwalach w Olsztynie i Ciechanowie Teatr Uhuru z Gryfińskiego Domu Kultury za spektakl "Pierogi" zdobył kolejne nagrody. Tym razem aż trzy na zakończonym w sobotę 13.06.2009 III Salezjańskim Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym SOFFT 2009 w Szczecinie.

Teatr otrzymał nagrodę główną przyznaną przez profesjonalne jury konkursu, w skład którego weszli: prof. Mirosława Kozłowska i dr Ewa Szczepan z Uniwersytetu Szczecińskiego, Ks. Mariusz Lach z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Małgorzata Maciejewska oraz Paulina Piórkowska.
Druga nagroda została ufundowana przez Jury Młodych - są to jurorzy z każdego teatru, którzy przyznają tzw. nagrodę publiczności.
Trzecia nagroda to indywidualne wyróżnienie aktorskie dla Łukasza Ziemskiego grającego w spektaklu "Pierogi" rolę Ziemniaka.

Oficjalne otwarcie Festiwalu
Na uwagę zasługuje fakt, że "Pierogi" jako spektakl o dość kontrowersyjnej wymowie, odważnie podejmujący temat wiary w świecie współczesnym, spotkał się z tak entuzjastycznym wręcz przyjęciem właśnie na festiwalu, który odbywa się pod patronatem kościoła i który głównie koncentruje się na tematyce religijnej. Spektakl grany na deskach Malarni Teatru Współczesnego w Szczecinie kilkakrotnie przerywany był brawami widzów. Nie zabrakło także spontanicznych gratulacji i wymiany wrażeń od razu po przedstawieniu. Jako dużą wartość szczególnie podkreślano prawdę sceniczną, którą aktorom udało się zbudować na scenie oraz bardzo aktualny przekaz zawarty w czytelnej i atrakcyjnej formie teatralnej.

O najnowszym przedstawianiu "Pierogi" mówi się w Polsce coraz częściej. Teatr jest zapraszany ze spektaklem przez różne ośrodki kultury w Polsce. W planach są zarówno spektakle gościnne na zaproszenia, jak i występy w ramach konkursów teatralnych. Poza tym teatr został zakwalifikowany na kolejne festiwale ogólnopolskie. W najbliższym czasie - jeszcze w czerwcu - teatr zaprezentuje się w Warszawie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich - Zderzenia Teatralne 2009, w Puławach na Nocy Kultury oraz weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Amatorskich - XXII Płośnickie Lato Teatralne 2009.

Wakacje także zapowiadają się niezwykle pracowicie, bowiem teatr weźmie udział w lipcu w Dębnie w XIII Triadzie Teatralnej 2009, w niemieckim Schwedt w XVI Festiwalu Teatrów Szkolnych Schultheaterfest w Uckermärkischen Bühnen oraz w IX Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych Experyment 2009 w Zbąszyniu. W sierpniu natomiastm teatr dwa razy uda się do Francji. Najpierw do Marlaux na polsko-francusko-niemiecko-angielskie warsztaty teatralne Street art project, organizowane przez stowarzyszenie L'association Gwennili, a nastepnie do Lyon na polsko-niemiecko-francuskie warsztaty teatralne organizowane przy współpracy Gryfińskiego Domu Kultury, Teatru des Asphodeles z Lyon oraz Fundacji Genshagen z Niemiec.


Oficjalne otwarcie Festiwalu
Publiczność festiwalowa

Źródło: gdk.com.pl

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm