21.06.2024 r. - Imieniny: Alicji, Marty - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Nieformalne życie "kulturalne"

Dodano: 2009-06-19

Teren stadionu, Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także pobliskiego lasku i znajdujących się nieopodal lokali, nigdy nie należał do najbezpieczniejszych. W Gryfinie teren stadionu jest nie tylko miejscem rozgrywek sportowych, ale także regularnych imprez i zabaw, a to za sprawą znajdującego się na stadionie lokalu gastronomicznego. Działalność rozrywkową prowadzi także położony nieopodal bar z ogródkiem przy ul. Sportowej. Weekendy na tym terenie rozbrzmiewają muzyką, aż do późnych godzin nocnych. Jedni się bawią, inni narzekają.

Można pod murek
- Nie wiem, czy w lokalu na stadionie brakuje toalet, czy nie? - mówi mieszkanka najbliższego bloku. - W każdym razie na naszych oczach swoje potrzeby fizjologiczne każdego dnia załatwiają przebywający tam klienci, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nasze dzieciaki biegają po podwórku, a za płotem zupełnie inny świat. Niby dzieje się to na zapleczu lokalu, ale przecież naprzeciwko naszych okien. Dziwne, że właściciela tej gastronomii zupełnie to nie obchodzi - dodaje gryfinianka.
Jeszcze rok temu nieopodal lokalu stały toy-toy'e, które niemal na oczach mieszkańców niszczały z dnia na dzień, wreszcie rozpadły się zupełnie. To, że w miejscu takim jak stadion, gdzie często przebywa wiele osób, toalet praktycznie nie ma wcale, może zdumiewać, ale trudno zaprzeczyć faktom. W lokalu na stadionie toalety są, ale płatne. Klienci, którzy goszczą sie na zewnątrz lokalu, zdecydowanie wolą świeże powietrze, pod każdym względem.

A muzyczka gra
Wielokrotnie o interwencję w sprawie zakłócanej ciszy nocnej na stadionie proszona była policja. Sytuacja uspokoiła się nieco, po wydarzeniach sprzed kilku lat, gdy doszło do tragicznego w skutkach pobicia jednego z pracujących na stadionie robotników. Obecnie mieszkańców dziwią inne sytuacje. Lokal przy ul. Sportowej, który wraz z nadejściem wiosny wznowił swoją działalność, zakłóca ciszę nocną mieszkańców.
- Jest lepiej niż dwa lata temu - mówi jedna z mieszkanek pobliskiego osiedla. - Ale jednak muzykę znowu słychać po godzinie dwudziestej drugiej.

Miło i przytulnie
Wraz z końcem maja za barakami, w których znajduje się sala treningowa, na stadionie pojawiły się ni to stare wiaty, ni to zadaszone stoły. Wszystko razem wygląda jak nowo powstałe slumsy. Ustawione na zapleczu, w zaciszu, stały się idealną bazą dla nieformalnych spotkań towarzyskich. Jak tylko zapada zmrok, miejsce to zajmuje młodzież, z tego co obserwują mieszkańcy, często piją tam przyniesiony alkohol. - Tego terenu chyba nikt nie kontroluje - martwią się ludzie z osiedla.
- Ja boję się tu przychodzić - mowi Pani zajmująca się strojami sportowców. - Mam tu barak, układam koszulki, czasem przychodzę o dziesiątej, ale odkąd OSir przywiózł tutaj te budy, bardzo się boję. Młodzież siedzi tu po nocach i pije alkohol - dodaje.
W ostatnich dniach jedna z wiat została przewrócona. Nikt nie próbuje tego uporządkować. W pobliżu bloku i zaparkowanych aut niemal doszczętnie spłonął śmietnik i nie była to kwestia przypadku, tylko ewidentne podpalenie, które potwierdza administrator budynku - Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
- Tu w weekendy nie jest bezpiecznie - mówi lokator pobliskiego bloku. - Spłonął śmietnik, odbywają się nieformalne spotkania towarzyskie, toaletę i nocne krzyki mamy pod oknami. Ktoś powinien w tej sprawie zainterweniować - dodaje.
vj

Źródło: Nowe 7 Dni Gryfina

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm