» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Błękitna CUP

Dodano: 2009-06-22

W miniony weekend 20-21.06.2009 w Szczecinie odbył się III Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej "BŁĘKITNA CUP". Oczywiście gimnastyczki Hermesa i to w szerokim składzie wzięły udział w tych prestiżowych zawodach. Rywalizacja z zawodniczkami z Ukrainy, Rosji, Szwecji, i Polski (Jantar Gdynia - SMS klub wiodący w Polsce) zawsze jest bardzo ciekawa. Nasze dziewczęta radziły sobie bardzo dzielnie.

Zawody były przeprowadzone, jak na najważniejszych imprezach międzynarodowych w dwóch etapach. W pierwszym dniu odbyły się zawody w wieloboju. W drugim dniu startowały najlepsze zawodniczki w poszczególnych kategoriach. Nasz klub zdobył trzy medale dzięki dwóm zawodniczkom. W wieloboju zdobyliśmy jeden medal w kolorze srebrnym, który zdobyła Katarzyna Żołnowska. Kasia wywalczyła jeszcze oczko wyżej czyli złoty medal w finale seniorek w układzie ze wstążką.

W młodszej kategorii: juniorek młodszych Aleksandra Kubiak w finale z piłką zdobyła złoty medal! Miejsca pozostałych zawodniczek Hermesa w finałach:

Krok 1 (2001 i młodsze)

Florek Aleksandra - 4 miejsce, III klasa (1999)

Żurowska Wiktoria - 8 miejsce.

Do rywalizacji na tym poziomie oprócz pracy pani Małgorzaty Stefańskiej niezbędna była pełna zaangażowania praca, jednej z najlepszych trenerek gimnastyki artystycznej w kraju, pani Oleny Turkiny!

W sobotę 13 czerwca klub MKS Hermes Gryfino zorganizował wewnątrzklubowe zawody w gimnastyce artystycznej. W zawodach zorganizowanych na zakończenie roku szkolnego dla dziewcząt, które zaczynają swoją przygodę ze sportem wyczynowym wzięło udział ponad 20 zawodniczek. Główny cel tej imprezy to pokazanie rodzicom czego można się nauczyć na zajęciach gimnasytyki artystycznej, a dla dziewcząt jest to pierwszy sprawdzian przed udziałem w zawodach ogólnopolskich! W imprezie chodziło przede wszystkim o zintegrowanie rodziców i przyjaciół gimnastyki artystycznej w Gryfinie. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Kibiców jak na meczu pierwszoligowym w piłce ręcznej! Dziewczęta były podzielone na dwie kategorie. W młodszej wygrała Aleksandra Florek, a w starszej Olga Semczyszyn. Zawody zorganizowała i przygotowała gimnastyczki do pierwszych swoich występów trenerka pani Małgorzata Stefańska.