» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Historyczna wizyta na Śląsku!

Dodano: 2009-06-23

Nadszedł już czas na drugi z rzędu, czerwcowy wyjazd na Śląsk. Tym razem na Górny, gdzie w sobotę 27 czerwca o godzinie 14:00 w Rudzie Śląskiej zmierzymy się z drużyną Silesia Miners. Sezon zasadniczy wkracza powoli w decydującą fazę, obie drużyny walczą o awans do playoffs więc szykują się ogromne emocje!

Ekipa Górników to bardzo solidny zespół. W sezonie 2007 - najlepszym w ich dotychczasowej historii - zanotowała najlepszy wynik jaki kiedykolwiek odniósl debiutant w rozgrywkach pod egidą PZFA. Dzieki twardej i skutecznej grze Silesia awansowała do finału PLFA! Na dodatek w półfinale zwyciężyli niepokonany do tamtego dnia zespół Warsaw Eagles. W finale co prawda musieli uznać wyższość The Crew Wrocław, jednak tytuł wicemistrza Polski 2007 na stałe wpisał się w annały tej drużyny.

Husaria i Silesia do tej pory spotkały się tylko jeden raz. W sezonie zasadniczym PLFA 2008 w Myśliborzu nasza drużyna pokonała Górników 22:17. Był to najbardziej emocjonujący mecz w historii Husarii. Szybko objęliśmy prowadzenie po skutecznej grze naszego FB Tomasza Komosy (2 przyłożenia w pierwszej połowie), potem punkty dorzucił TE Jakub Kaczmarczyk (jego pierwszy TD w karierze). Goście jeszcze przed przerwą dorzucili swoje jedno przyłożenie po podaniu Jaguszewskiego do Czerni i już w przerwie zrobiło się nerwowo. Akademicy ze Śląska grali bardzo odważnie, i z każdą chwilą coraz skuteczniej. Na szczęście, nasz korpus obronny kontrolował przebieg meczu i nie pozwolił gościom na wyrównanie. Ci mimo to zdołali doprowadzić do stanu 22:17 ale wtedy mecz już się skończył. Warto odnotować, że ta porażka zamknęła drogę Minersom do obrony wysokiego 2 miejsca z poprzedniego sezonu. Natomiast Husaria podbudowana wygraną pokonała w kolejnym meczu warszawskie Orły...

W tym sezonie obie drużyny prezentują dobrą formę. Husaria po porażce w Warszawie, odzyskała formę i kolejno odprawiała z kwitkiem Pomorze Seahawks, Białystok Lowlanders i Devils Wrocław. Silesia Miners na inaugurację pokonała Devils Wrocław (34:20), przegrała z Warsaw Eagles (6:27) i The Crew Wrocław (0:24) by w ostatnim meczu mocno podreperować swój bilans punktowy nokautując Kozły Poznań 50:0! Należy odnotować świetną grę QB Górników - Bartłomieja Jaguszewskiego. Potrafi on bardzo celnie i mocno dograc piłkę do każdego ze swoich receiverów. A że ma w kim wybierać to gra górą w ich wykonaniu jest bardzo efektowna i zarazem efektywna. Drużyna składa się z bardzo wyrównanego składu w ofensywie, a formacja obronna Silesii tworzy bardzo szczelny i trudny do sforsowania mur. Zatem walka o każdy centymetr boiska będzie trwała od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Ewentualne zwycięstwo każdej z drużyn w sobotnim spotkaniu mocno zbliży ją do upragnionego miejsca w pierwszej czwórce i awans do Play-Off. Porażka mocno to skomplikuje, ale nikomu nie przekreśli szans na ostateczny ligowy sukces. Szykuje się świetne widowisko, na które wszystkich serdecznie zapraszamy!