06.08.2021 r. - Imieniny: Jakuba, Stefana - Pogoda:

Wiadomości
Archiwum
Kultura
Sport
Baza firm
Ogłoszenia
Galeria
Kontakt

Dyżury aptek
Ważne numery
Oferty pracy PUP
Rozkład jazdy PKS

WYSZUKIWARKA


Prasówka

Nowe 7 Dni Gryfina

Będą ścigać trucicieli

Wyrwali teczkę z milionem

Kto nas będzie woził?

Gazeta Chojeńska

Teatry już w akcji

Namiętnie o TBS

Wędrówki historyczne wokół Gryfina

Kurier Szczeciński

Akcje PGE za 4 mld zł

Wybuch w elektrowni Dolna Odra!

Odkorkować Gryfino

UMiG Gryfino

Sukcesy MKS "Hermes" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sytuacja powodziowa - Akt. 06-06

DNI GRYFINA 2010 - PROGRAM IMPREZY

GDK

Koncert legendarnej grupy deathmetalowej - Vader

5. Dragonboatfest Gryfino 2010

Tadek Wasilewski i zespół "Arkan" na Western Pikniku


Z ostatniej chwili ...

» Wersja do druku «
powiększ czcionkępomniejsz czcionkę

Gminazjum nr 1 na Festiwalu Młodzieży

Dodano: 2009-09-22

W piątek - 18 września drużyna naszych piłkarzy (Gimnazjum nr 1 im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie) pod opieką Dariusz Żołnowskiego udała się do Koszalina na XIV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania. Jest to duże wydarzenie kulturalno-sportowe, mające na celu przełamywanie stereotypów oraz integrację młodzieży z trzech sąsiednich krajów Niemiec, Szwecji i Polski. Wpólny udział w różnego rodzaju warsztatach w rywalizacji sportowej, a pod koniec każdego dnia wspaniała zabawa w amfiteatrze koszalińskim przy muzyce zespołów nie tylko rockowych zbliża młodych ludzi.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w rywalizacji 12 drużyn piłkarskich z Niemiec, Szwecji i Polski. Jak na imprezę o zasięgu międzynarodowym wypadliśmy dobrze zajmując ostatecznie 5 miejsce.

Na inaugurację turnieju zagraliśmy z Gimnazjum nr 5 ze Szczecina. Do pewnego momentu gra była nerwowa, ale to nasza drużyna w końcu "pozbierała" się i efekt końcowy to wyraźne zwycięstwo 8 : 2. Drugi mecz zagraliśmy z VFL Bergen (Niemcy). Tak jak się spodziewaliśmy to spotkanie należało do trudniejszych i niestety po naszej złej grze minimalna porażka 0 : 1. Kolejny mecz z Gimnazjum Sportowym z Neubrandenburga (również z Niemiec) był podobny do meczu z Bergen. Szybko stracona bramka i próby odrobienia straty. Tym razem nasze akcje były skuteczne i w końcówce meczu Mateusz Nikitiński doprowadził dwowa skutecznymi trafieniami do wygranej 2 : 1. Mecz z Usedom-Zinnowit okazał się najłatwiejszym spotkaniem w turnieju. Wygrana 10 : 2. W ostatnim meczu grupowym spotkaliśmy sie z faworytem turnieju Gimnazjum nr 6 z Koszalina. Zagraliśmy całkiem dobre spotkanie jednak musieliśmy uznać lepsze umiejętności chłopców z Koszalina. Przegrana 0 : 2 niestety wyeliminowała nas z gry o medale. Mimo wszystko w ostatnim spotkaniu o 5 miejsce nasi piłkarze zmobilizowali się i na koniec pokazali swietną piłkę. Rywalami była drużyna z Gimnazjum w Węgorzynie. Nie daliśmy złudzeń rywalom gromiąc ich w pięknym stylu 11 : 1.

Gratulacje za udany występ, a w reprezentacji Gimnazjum nr 1 im . Olimpijczyków Polskich zagrali (w nawiasie ilość strzelonych bramek): Piotr Wołk (bramkarz) klasa IIA, Mateusz Nikitiński (8) IIA, Paweł Włodarz (7) IIA, Bartosz Taniukiewicz (6) IIC, Dawid Rembecki (1) IIF, Łukasz Goraj (3) IIIG, Eryk Marchewka (2) IIIG, Krzysztof Lara (4) IIIG.
Dostarczył: Dariusz Żołnowski

« powrót

Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie!
Zobacz wszystkie ogłoszenia

Komunikaty


Reklama:ul. Mieszka I, tel. 091-416-23-95

 
Adara S.J.

Portal prowadzi firma:
ADARA S.J - Usługi Informatyczne
ul. Łużycka 87, 74-100 Gryfino
tel. 091 416 8181
e-mail: info@e-gryfino.pl
Słowa kluczowe: gryfino, wiadomości, informacje, ogłoszenia, baza firm